Webzin | Aktuální články

Informace | Inspirace

Co zajímá uživatele internetu podle Google?

Co zajímá uživatele internetu podle Google?

Co právě lidi na celém světě zajímá nejvíce? Co lidé nejvíce vyhledávají? A k čemu je to dobré? Google patří k největším světovým sběračům dat. Údaje o dění na internetu a jeho uživatelích analyzuje, třídí a ihned zpětně využívá jednak pro účely marketingu a svého zisku. Umožňuje ale také volně využívat některé jeho výstupy.


Čtěte více >>>

Pravidelné folkové večery Trifot Open Mic v Praze 13

Folková scéna Trifot Open Mic v Praze 13

Trifot Open Mic je folková scéna v Praze 13 - Nových Butovicích, která pořádá pravidelné hudební večery. Nyní v září zahájila druhý ročník a zve tak všechny příznivce na další sérii kvalitních kulturních večerů. Novinkou je větší zapojení diváků do děje. Kromě slosování vstupenek a dárků od partnerů dostanou diváci možnost vybrat z každého večera dvojici vystupujících a jednoho náhradníka. Ti se pak představí v závěru sezóny v červnovém programu s názvem To nejlepší z Trifotu. Jeviště je přitom otevřené pro každého, kdo chce představit svou tvorbu.


Čtěte více >>>

Miláčku, dnes půjdeme spolu nakupovat

Miláčku, dnes půjdeme spolu nakupovat

Podzimní dny prohledávají šatník. Vánoce se pomalu blíží. Udělat radost sobě také není od věci. Už jste slyšeli o některém z těch velkých čínských e-shopů, kde všichni lacino nakupují a potom čekají, až bude loď naložena a dopluje k evropským břehům a objednané zboží doputuje na místo určení?

Jestli jste to ještě nezkusili, zažeňte obavy. Velké e-shopy jsou ověřené, platby v nich bezpečné a díky velké potávce se dodávací lhůty stále zkracují. Otestovat to můžete třeba s nákupem drobných vychytávek. Který e-shop zvolit?


Čtěte více >>>

Slovo magazín má kořeny ve starověké kultuře

Slovo magazín má kořeny ve starověké kultuře

Magazín je podle definice „Slovníku spisovného jazyka českého“ barevný obrázkový časopis různorodého obsahu. Magazín známe i jako periodicky nebo seriálově vysílaný pořad v rozhlase, v televizi, na internetu. V časech, které jsou k zahlédnutí ve fimech pro pamětníky, se také chodilo do magazínu nakupovat. Magazín byl tedy chápán jako prodejna, obchod, obchodní dům. Když půjdeme dál proti proudu času a vývoje významů, patrně se setkáme s arabským slovem mahazin, které znamená sklad, zásobárna, sýpka.


Čtěte více >>>

Dobré tipy