Webzin | Co lidé nejvíc chtějí?

Zajímavost

Co zajímá uživatele internetu podle Google?

Redakce |

an image

Google je světový gigant ve sběru a analýze dat

Co právě lidi na celém světě zajímá nejvíce? Co lidé nejvíce vyhledávají? A k čemu je to dobré?

Google vám naservíruje odpověď prostřednictvím aplikace Google Trends.

Google patří k největším světovým sběračům dat. Údaje o dění na internetu a jeho uživatelích analyzuje, třídí a ihned zpětně využívá jednak pro účely marketingu a svého zisku, ale umožňuje také volně využívat některé jeho výstupy.

K čemu je to dobré? Využití se naskýtá zejména v marketingu, ale například i v žurnalistice nebo sociologii. Jakým způsobem lze ještě využít informaci o tom, jaká skupina lidí, z jaké oblasti, jak intenzivně vyhledává konkrétní pojem?

Utříděný přehled toho, co lidé na celém světě nejvíc chtějí je využíván při tvorbě webu a optimalizaci webových stránek a při webovém marketingu. Nástroj pro návrh klíčových slov ukáže, jak často jsou v různých částech světa vyhledávány jednotlivé výrazy, odhadne také jejich četnost vyhledávání v budoucnu. Výsledkem je intuitivní a srozumitelný graf, který napoví, která klíčová slova přilákají největší množství zákazníků.

Lze zde vyhledat až pět termínů najednou a porovnávat je navzájem. Zjistíte i hledanost klíčových slov podle států, regionů a měst.

Google trends je jedna z typických křišťálových koulí dneška. Kdo se dovede správně podívat, dostane nejednu užitečnou odpověď.

Co je žádáno na Youtube?

Podobnou vychytávku můžete využít i při zkoumání trendů na Youtube. Co lidi nejvíce zajímá, co si pouštějí, co táhne. Co sledují muži do 30 let nebo Italky přes padesát? Obyčejná statistika, pro zajímavost nebo pro cílení obchodních aktivit.na předchozí stránkuDobré tipy